Fb Tv izle, Fenerbahçe Tv Seyret , Radyo Fenerbahçe

F1 Sakhir Grand Prix’sinde Hamilton yerine Russell!

Formula 1 Sakhir Grand Prix’sinde Hamilton’ın yerini Russell’ın alacağı açıklandı.

F1 Sakhir Grand Prix’sinde Hamilton yerine Russell!
02 Aralık 2020 - 22:03

Mercedes-AMG Petronas Formula 1 Takımı, koronavirüs testinin pozitif çıkması nedeniyle Sakhir GP’de yarışamayacak olan Lewis Hamilton’ın yerini George Russell’ın alacağını duyurdu.

Mercedes-Benz Sürücü programının bir üyesi olarak Formula 1’e adım atan George Russell, öncesinde Mercedes-Benz motorlarını kullanan Williams Racing için yarışıyordu. Russell, özel bir izinle Hamilton yerine Mercedes-AMG için yarışacak. 2021 sezonunun son yarışı olan Abu Dhabi Grand-Prix’de ise kimin Mercedes koltuğunda olacağı hala belirsiz…

İngiliz pilot, Sir Stirling Moss ve Lewis Hamilton’dan sonra Mercedes sürecek üçüncü Britanyalı olacak.

“GEORGE ÇOK ETKİLEYİCİ BİR PİLOT”

2019’dan beri Williams süren George Russell ile ilgili konuşan Mercedes-AMG takım patronu ve CEO’su Toto Wolff, “Öncelikle, Williams’a çok teşekkür etmek istiyoruz. George’u bu hafta Mercedes’te yarıştırmak adına bizimle işbirliği yaptılar. Williams ile konuşmalarımız çok akılcı ve pozitif geçti. Bu da anlaşma sağlamamız da çok etkili oldu.” ifadelerini kullandı.

Wolff, “George için Williams’tan W11’e geçiş kolay bir görev olmayacak ama 2020 lastiklerini ve bu jenerasyon araçları çok iyi tanıyor. George, Williams’ta etkileyici performanslar sergiledi. Ben Valtteri ile birlikte George’un çok güçlü bir performans sunacağına eminim. Onun için de çok etkileyici bir dönüm noktası olacak. Mercedes’in sürücü programından çıkıp bu aracı ilk kez kullanacak. George ve Valtter ile birlikte maksimum puanları almak için çabalayacağız. Ayrıca, düşüncelerimiz ve desteğimiz Lewis Hamilton ile olmaya devam edecek.” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

LEWIS HAMILTON’IN VELİAHTI: RUSSELL

George Russell, Formula 1 kulislerine ve hayranlarına göre gelecekte Lewis Hamilton’ın yerine Mercedes-AMG Petronas takımında yarışacak pilot olarak görülüyor.

İngiliz pilot, Formula 1’deki 36 yarışının tamamında takım arkadaşından daha iyi performans sergiledi.